1

17 lutego obchodzimy corocznie Światowy Dzień Kota. Pomysł na ustanowienie tego święta w Polsce narodził się w 2006 roku z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Cat Club Łódź. Święto ma przypominać m.in. o losie bezdomnych zwierząt i o potrzebie niesienia im pomocy.

Koty już dawno skradły nasze serca i na stałe zagościły w domach. Są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi i coraz częściej traktuje się je jako pełnoprawnych członków rodziny i towarzyszy życia.

Przy okazji Światowego Dnia Kota uczniowie naszej szkoły przesłali zdjęcia swoich pupili a klasy pierwsze, pod opieką P. Moniki Lenard nauczyciela plastyki, wykonały rysunki kotów. Poniżej przedstawiamy galerię szkolnych kotów, którą wykonała biblioteka szkolna. Wystawa rysunków znajduje się na holu pierwszego piętra.