pracodawcy

W czwartek 15 lutego 2024 r. z Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka z pracodawcami współpracującymi z lubelskimi, publicznymi szkołami zawodowymi.

Zostało w nim wyróżnionych 217 firm. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli wspierających naszą młodzież, uczącą się w klasach technikum, w zawodach gastronomiczno-hotelarsko-turystycznych. Praktyki zawodowe przygotowują uczniów do pracy w branży, stanowią nieocenioną pomoc w rozpoczęciu ścieżki kariery i nabywaniu doświadczenia. Szczególnie istotne jest pozyskanie umiejętności i kompetencji, które trudno zdobyć w trakcie nauki szkolnej. Dziękujemy pracodawcom za profesjonalizm, kulturę osobistą i etykę zawodową, która decyduje o tym, że praktyki uczniów naszej szkoły przebiegają w przyjaznej atmosferze.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zorganizowali serwis kawowy dla uczestników spotkania.  Była to okazja do prezentacji  w tak znamienitym gronie kompetencji zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wysoko ocenianych przez pracodawców.