5 marca 2024 biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę, która nazwaliśmy „literacką” , ponieważ naszym celem było dowiedzieć się, którzy z pisarzy i poetów byli szczególnie związani z naszym miastem. Okazało się, ze było ich wielu: J. Czechowicz, J. Kochanowski, M. Rej, F. Arnsztajnowa, J. Hartwig, B. Prus, S. Klonowic, W. Pol, Biernat z Lublina i in. Zainteresowaliśmy się szczególnie tymi, których znaliśmy z lekcji języka polskiego. Pomogła na w tym również Biblioteka im. Hieronima Łopacińskiego: Uczniowie z klasy turystycznej: Piotr Janczarek i Andżelika Kowalczuk zadeklarowali, że mogą poprowadzić wycieczkę. Przygotowali się do tego starannie, wykazali się duża wiedzą i talentem organizacyjnym.

Gdy przygotowaliśmy wycieczkę, doszliśmy do wniosku, że nasz szlak „literacki”, można nazwać również szlakiem „historycznym” lub „religijnym” i dlatego kazdy z uczestników może przekazać swoją wiedzę z wycieczki na lekcjach języka polskiego, historii, religii lub nawet na zajęciach praktycznych.

Uczestnikami wycieczki byli łącznicy z biblioteką z klas pierwszych oraz uczniowie którzy biorą udział w życiu kulturalnym naszej szkoły lub są wzorowymi czytelnikami.

Pol i Kl image3