W dniu 25 października 2023 r. uczniowie Technikum Gastronomiczno – Hotelarskiego uczestniczyli w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia Roślinna” w edycji „Gryka jak śnieg biała”, który odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi.

W kulinarnych zmaganiach, rywalizowało 12 drużyn dwuosobowych reprezentujących szkoły z całej Polski i z zagranicy, które zostały wybrane spośród 70 nadesłanych zgłoszeń. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 at Patrycja Wójcik i Kacper Zatyka pod opieką p. Anny Majewskiej. Zadanie drużyny polegało na sporządzeniu wegetariańskiego dania gorącego z wykorzystaniem kaszy gryczanej, na podstawie autorskiej receptury. Nasi uczniowie przygotowali danie główne wegetariańskie: kaszanka z czarnej soczewicy z sosem śliwkowym, puree z włoskiej kapusty z sodziakami oraz deser: jesienny miodowy przysmak pod kruszonką, tiulem z plastrem miodu, riccotą w towarzystwie żelu cytrynowego, pianki i smażonej gruszki.

Prace konkursowe z kategorii kuchni wegetariańskiej oceniali szefowie kuchni z całej Polski. Skład jury: Krzysztof Zamczyk (przewodniczący), Łukasz Wawrzyniak, Emil Witczak, Jakub Wolski, Monika Gwiazda, Maciej Musiał, Ireneusz Król, Andrzej Gołąbek, Robert Izdebski, Bartosz Goliński, Dariusz Jatczak, Sylwia Sztandera, Krzysztof Tęcza, Marcin Pawlikowski, Marek Skotnicki, Kamil Piotrowski, Norbert Szefer.

W kategorii CARVING zmagały się w eliminacjach 3 uczennice: z klasy 2 at - Alicja Kłopotek, z klasy 5 atp - Maria Bielak i Klaudia Walenciuk pod opieką p. Moniki Kozak. Uczennice miały za zadanie przez 180 minut wyrzeźbić w warzywach pracę w nawiązaniu do tematu edycji „Gryka jak śnieg biała”.

Prace carvingowe były oceniane przez doborowy skład sędziowski: Krzysztof Wierzba (przewodniczący), Katarzyna Głowacka, Katarzyna Hryciuk, Krystyna Brzezicka, Małgorzata Rochmińska).

Wszyscy finaliści stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe dania wegetariańskie i rzeźby carvingowe. Emocje konkursowe były porównywalne z udziałem w telewizyjnych show kulinarnych. Uczniowie wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Zwyciężczynią konkursu w kategorii carving została nasza uczennica Klaudia Walenciuk, która stanęła na podium zdobywając I miejsce.

W zmaganiach uczniów uczestniczyła pani dyrektor Iwona Lipiec, która mocno trzymała kciuki za każdego z nich. Możemy być dumni z takiej reprezentacji uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali cztery tytuły FINALISTÓW i jednej LAUREATKI.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów !

https://fb.watch/n_sVtdkSDM/ - Gala finałowa.

https://fb.watch/n_sXWaNiBf/- Gala wręczenia nagród.

Praca konkursowa Alicji                                                                                                Praca konkursowa Klaudii

Praca konkursowa Marii                                                                          Carving - ekspozycja prac

Danie główne wykonane na konkursie                              Deser wykonany na konkursie                    Współne zdjęcie z opiekunem drużyny

Wyniki finału                                                                                                      Współne zdjęcie wszystkich uczestników