W dniu 17 października 2022r.  w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość upamiętniająca 16 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Dzień Patrona rozpoczęliśmy łacińską sentencją: TEMPUS FUGIT, AETERNITAS MANET! - CZAS UCIEKA, WIECZNOŚĆ POZOSTAJE! oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Łacińskie sentencje towarzyszyły wszystkim trzem spotkaniom.

Uczniowie klas pierwszych, którzy są na etapie poznawania Osoby Patrona  mieli  okazję na chwilę przenieść się do dnia 16 października 2006 roku, dnia nadania szkole imienia Jana Pawła II. Od tego momentu słowa, myśli  Wielkiego Polaka będą nam towarzyszyć w życiu szkolnym i osobistym, a hasło zapisane na Sztandarze Szkoły „Dziedzictwo przejąć, pomnożyć, przekazać” stanowić będzie zobowiązanie dla nas wszystkich.

Podczas spotkania Pani  Wicedyrektor Małgorzata Kowalczuk kolejny raz wręczyła uczniom stypendium ufundowane przez Radę Pedagogiczną, którego celem , w myśl duchowego testamentu Jana Pawła II  jest wspieranie uczniów solidnie wypełniających szkolne obowiązki oraz wyróżniających się wzorową postawą. W tym roku uhonorowani zostali: Klaudia Walenciuk z kl. 4atp oraz Nikodem Orysiak z kl. 4btp.  Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Poezja stanowiła ważny aspekt życia Karola Wojtyły. My każdego roku organizujemy Konkurs Pięknego Czytania  Jego dzieł.  Klaudia Lipska z klasy 4clp, laureatka zeszłorocznej edycji konkursu oraz Karolina Abramowicz z klasy 2fl, która została w nim wyróżniona zaprezentowały utwory: „Niewidomi” i „Późniejsze rozpamiętywanie spotkania”.

Dopełnieniem spotkań był występ szkolnego chóru Sensorium pod kierownictwem pani Karoliny Drapały, który  zaprezentował nam utwory: Abba Ojcze i Błogosławieni miłosierni oraz uczennicy z klasy 1fl  Zuzanny Lalak, która wykonała utwory: „Nie zastąpi Ciebie nikt” orazMoje miasto Wadowice”.

Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” - ulubioną pieśń naszego Patrona.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego biblioteka szkolna przygotowała wystawę pt. " Jan Paweł II - Papież pokoju". Dopełnieniem wystawy był quiz o Janie Pawle II oraz cytaty i złote myśli.