W piątek 23.02.2024 w naszej szkole gościliśmy uczestników Konkursu Pięknego Czytania Dzieł Karola Wojtyły - Jana Pawła II. W I edycji zmagań wzięli udział uczniowie szkół podstawowych: im. M. Konopnickiej w Charlężu, im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, im. T. Kościuszki w Świdniku oraz szkół z Lublina: nr 4 im. A. Mickiewicza, nr 8 im. M. Rataja oraz nr 50 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

Młodzi pasjonaci ,,pięknego słowa”, uczniowie klas IV – VIII, dzielili się swoimi interpretacjami fragmentów utworów naszego Patrona. Wystąpienia uczestników oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Sagan – doradca metodyczny w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pani Iwona Lipiec – dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, pani Małgorzata Olewińska Kiszczak – polonistka z naszej szkoły. W dobie zaniku kontaktu z książką, jako dokumentem piśmienniczym i obszernym zapisem myśli ludzkiej - takie literackie spotkania nabierają szczególnego sensu, dlatego organizatorzy utwierdzili się w przekonaniu, że zainicjowana w tym roku edycja doczeka się w latach następnych kontynuacji.

Zwycięzcy 2024:

Uczniowie klas IV- VI

I miejsce: Hiacynta Kossowska i Krzysztof Błażewicz ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, opiekun pani Edyta Skrzyńska.

Wyróżnienie: Nel Opoka – Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego -Prymasa Tysiąclecia w Lublinie, opiekun pani Ewa Ryba.

Uczniowie klas VII-VIII

I miejsce: Eliza Iwanicka Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku, opiekun pani Justyna Pleskot.

Wyróżnienie: Katarzyna Ignatiuk Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, opiekun pani Anna Zgierska.

Gratulujemy Nagrodzonym, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za chwile zadumy i wzruszenia. Zapraszamy za rok.

Konkurs objęli honorowymi patronatami: Lubelski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Lublin