IMG 20231030 WA0000

W dniu 27 października w piątek po raz kolejny gościły u nas dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 2. Dzieci uczestniczyły w warsztatach biologicznych pt „Co w trawie piszczy”, na których poznawały na żywych okazach gatunki roślin łąkowych oraz obserwowały owady najbliższego otoczenia. Dużo radości i zainteresowania sprawiły także obserwacje mikroskopowe roślin i owadów oraz przygotowywanie preparatów świeżych listków i płatków roślin. Dzieci wykonały samodzielnie modele przedstawiające obieg wody w przyrodzie. Poznały znaczenie wody dla życia na Ziemi. Zajęcia dostarczyły wiele pozytywnych emocji zarówno dla przedszkolaków jak i prowadzących.

Zajęcia zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ramach programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”.

IMG 20231030 WA0008