IMG 20230621 WA0004

W dniach 15-16 czerwca 2023 r. dwa trzyosobowe zespoły uczniów z klas 2dt i 2al wzięły udział w Grze miejskiej. Gra odbywała się w obrębie przestrzeni miasta Lublin. Naszym zadaniem było odnalezienie i odwiedzenie kilkunastu punktów. Czekali tam na nas przedstawiciele mniejszości narodowych, religijnych i etnicznych (Tatarzy, Łemkowie, Romowie, buddyści, anglikanie itd.), którzy przekazali nam najważniejsze informacje dotyczące tej grupy. Na podstawie opowiadanych historii uczniowie musieli wypełnić zadania w kartach pracy.

Czy było to łatwe? Wcale nie. Ale oba zespoły dzielnie sobie z tym poradziły. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i przede wszystkim bogatsi w nowe doświadczenia i mnóstwo ciekawych informacji. Dodrze się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się dlaczego Lublin – Europejska stolica młodzieży 2023 – jest tak wyjątkowym miejscem.