Dnia 12 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych z naszej Szkoły uczestniczyli  w XXIII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasnej Górze. Tradycyjnie mottem spotkania było hasło Dnia Papieskiego, w tym roku: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia".

Pomimo wczesnej pory wyjazdu z Lublina dopisywał wszystkim dobry  humor. Pielgrzymka miała nie tylko charakter religijny, ale także integracyjny.

Byliśby mile zaskoczeni wyjątkową pogodą, gdy tylko dotarliśmy do Częstochowy. W promieniach słońca uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej o godz. 11:00 na błoniach pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Marka Solarczyka – duszpasterza Rodziny Szkół Jana Pawła II. W homilii Biskup Solarczyk przypomniał postać błogosławionego Carla Acutisa, który jako bardzo młody człowiek odznaczał się wrażliwością i odpowiedzialnością.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów z Pocztem Sztandarowym na Wałach Jasnogórskich. Po uroczystościach przeszliśmy wspólnie do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie u stóp Jasnogórskiej Pani złożyliśmy swoje intencje. Był również czas na zwiedzanie sanktuarium i klasztoru jasnogórskiego.

W pielgrzymce udział wzięło około 7 tys. uczniów ze 170 szkół z całej Polski. Z naszej szkoły udało się na Jasną Górę 47 uczniów z klas: 1bl, 1cl, 1el, 1fl, 1ct i 1dt wraz z p. B. Borowik, p. J. Budzyńską, p. M. Pałysem, p. N. Borowskim oraz ks. J. Głowackim.