zdj 1

Z przyjemnością informujemy, że w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego im. Zbigniewa Kopyckiego “Kuchnia Roślinna” znalazło się  pięcioro uczniów Technikum Gastronomiczno – Hotelarskiego. Temat przewodni to: "Gryka jak śnieg biała". W eliminacjach konkursu w kategorii carving na 6 osób, które przeszły do finału, aż 3 to uczennice z naszej szkoły. W kategorii kuchnia wegetariańska nasza drużyna zmierzy się z 11 drużynami z całej  Polski.

W kategorii kuchnia wegetariańska: Patrycja Wójcik i Kacper Zatyka z klasy 3 at.

W kategorii carving: Alicja Kłopotek z klasy 2 at, Maria Bielak, Klaudia Walenciuk z klasy 5 atp.

Finał konkursu odbędzie się 25 października 2023 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi. Zadaniem konkursowym w kategorii kuchnia wegetariańska  jest sporządzenie na podstawie autorskiej receptury gorącego, wegetariańskiego dania głównego z wykorzystaniem przetworów z gryki oraz deseru z wykorzystaniem miodu gryczanego. W kategorii carving zadaniem jest zaprezentowanie swojego dorobku carvingowego (eliminacje) oraz wykonanie rzeźby w warzywach jesiennych o tematyce propagującej zdrowy styl życia i nawiązanie do tematu edycji „Gryka jak śnieg biała” (finał).

Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności kulinarnych i carvingowych oraz propagowanie różnorodności surowców roślinnych i potraw wegetariańskich.

Finalistom gratulujemy i wszystkim życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych!

https://konkurs.gastronomik.edu.pl/ - wyniki eliminacji