IMG 20240226 132435 933

W poniedziałek, 26 lutego 2024 r. klasa 2at ucząca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, w ramach zajęć pracowni technologii gastronomicznej przyrządzała desery.

Młodzi ludzie pokusili się o przygotowanie tiramisu, bezy Pavlovej, lava cake oraz trufli czekoladowej. Wszystko zostało wykonane jako monoporcje i zaserwowane w postaci słodkiego bufetu. Uczniowie pięknie udekorowali wykonane desery, tak, że stworzyli z nich mini dzieła sztuki. Używali w tym celu owoców, sosów owocowych, sosów czekoladowych,  jadalnych koralików, ziół, kolorowych opłatków, a nawet  pyłku jadalnego złota. Ćwiczenia były dobrym sposobem na doskonalenie umiejętności tworzenia deserów i pobudzenie kreatywności młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Uczniowie kl. 2at życzyli osobom, które uczestniczyły w degustacji "Wszystkiego słodkiego!".

tiramisu                                                                                                   trufla czekoladowa

mini bezy Pavlovej