Yellow Illustrated Tolerance International Day Poster

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół  nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej pt. „Każdy inny- wszyscy równi”. Prace należy dostarczyć do 01.12.2022r. do gabinetu 234a.

Konkurs zorganizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony jest 3 grudnia. Dzień ten został ustanowiony w  1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na wyzwania, przed którymi stają codziennie osoby z niepełnosprawnością oraz ich bliscy.

Regulamin konkursu plastycznego pod hasłem „Każdy inny- wszyscy równi”

Postanowienia ogólne:

1. Konkurs organizowany jest pod nazwą „Każdy inny- wszyscy równi” z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony jest 3 grudnia.
  2. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie,
    Monika Bednarczuk- pedagog specjalny
  3. Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie uczęszczający do liceum, technikum
    i branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
  4. Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją jego postanowień
    i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

Cele konkursu:

1. Uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
  2. Rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami.
  3. Kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami.
  4. Likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.
  5. Przygotowanie do współuczestniczenia z osobami z niepełnosprawnościami.

Zasady konkursu:

1. Praca plastyczna wykonana na kartonie A3.
  2. Wykonanie przy użyciu kredek lub farb.
  3. Praca musi być zgodna z hasłem przewodnim.
  4. Oryginalność i estetyka wykonania.
  5. Uczestnik konkursu zgadza się na zamieszczenie pracy zgłoszonej do konkursu, na stronie internetowej i fb organizatora, a także na inne formy utrwalenia i prezentacji nadające się do rozpowszechniania, w celach promocyjnych przez organizatora.
  6. Uczestnik konkursu zobowiązuje się do wykonania pracy samodzielnie, wykonania pracy bez naruszania prawa autorskich.
  7. Prace należy dostarczyć do gabinetu 234a, do 01.12.2022r.
  8. 02. 12.2022r. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzcę konkursu.

Więcej informacji udziela p. Monika Bednarczuk- pedagog specjalny w gabinecie 234a.