received 1371348860268158W dniach 15-16 grudnia 2022 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Konferencji Europejskiego Roku Młodzieży, która odbywała się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W trakcie uroczystego otwarcia konferencji nasza szkoła otrzymała flagę Rzeczypospolitej. Takie wyróżnienie otrzymały cztery szkoły jako podziękowanie za liczny udział jej uczniów w konkursie i konferencji.

W ciągu pierwszego dnia uczniowie wysłuchali wykładów na temat zdrowia psychicznego wśród młodzieży, możliwościach w ramach Erasmus+ oraz korzystaniu młodzieży ze środków Funduszu Młodzieżowego. Uczniowie zostali również oprowadzeni po budynku KPRM.

W trakcie dwóch dni Konferencji odbyły się cztery panele szkoleń dotyczące zdrowia psychicznego młodzieży i wpływu młodzieży na przyszłość Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniach:

15 grudnia 2022: „ Jak dbać o zdrowie psychiczne młodzieży” i „ Jak młodzi ludzie mogą wpływać na przyszłość Unii Europejskiej”

16 grudnia 2022: „Mobilność edukacyjna w Unii Europejskiej Erasmus +” oraz „Staże i kariera w instytucjach Unii Europejskiej”.

W trakcie podsumowania minister Piotr Mazurek wręczył nagrody w konkursach „Pomysł na Samorząd Przyjazny Młodzieży” i „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”, a minister Justyna Orłowska „Transformacja Ekologiczno Cyfrowa – Twój projekt”.

W konkursie „Transformacja Ekologiczno Cyfrowa – Twój projekt” uczennice klasy 4flp zajęły III miejsce.

W Konferencji wzięło ponad 200 osób z całej Polski, głównie młodzież szkół ponadpodstawowych i studenci.

W pierwszym dniu pobytu w Warszawie znaleźliśmy siły i czas na wieczorny spacer do Łazienek Królewskich.

received 451462533865955

received 548651350613127