Termin na przesłanie prac został przedłużony do niedzieli 02.04.2023 do godziny 20.00 !!! Aby wziąć udział w konkursie należy:

• opracować recepturę na pełnowartościowe, zdrowe śniadanie,
  • opisać wartość energetyczną produktów oraz składniki odżywcze,
  • przygotować opisany posiłek,
  • sfotografować posiłek,
  • przesłać zdjęcie oraz recepturę z opisem na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 02.04.2023 r. do godz. 20:00

Każdy uczestnik otrzyma pozytywną uwagę na Vulcan! Nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych prac oraz dla pracy, która wygra w kategorii Nagroda Publiczności!!! Oceny z biologii dla wyróżniających się prac!!!  Szczegóły regulaminu w załączniku.

• Regulamin szkolnego konkursu „Zdrowe śniadanie”
  • Przedmiotem konkursu jest podzielenie się swoją propozycją pełnowartościowego i zdrowego śniadania.
  • Celem głównym Konkursu jest wdrażanie zasad zdrowego stylu życia wśród młodzieży.
    Cele szczegółowe Konkursu:
    a. Podnoszenie świadomości dotyczącej zasad zdrowego odżywiania wśród młodzieży.
    b. Promowanie zdrowego odżywiania.
    c. Kształtowanie postaw sprzyjających wzmacnianiu zdrowia własnego i innych ludzi.
  • Organizator: Zespół Szkół Nr 5 im Jana Pawła II w Lublinie. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu: Barbara Stoch-Łukianiuk, Magdalena Chwedczuk, Ilona Pawlak.
  • Warunki: konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 5 im Jana Pawła II w Lublinie.
  • Termin: 08 marca – 02 kwietnia 2023
  • 03-05 kwietnia - wystawa prac konkursowych na korytarzu szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
  • Przebieg:
  • Uczniowie mają za zadanie:

• opracować recepturę na pełnowartościowe, zdrowe śniadanie,

• opisać wartość energetyczną produktów oraz składniki odżywcze,

• przygotować opisany posiłek,

• sfotografować posiłek,

• przesłać zdjęcie oraz recepturę z opisem na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 02 kwietnia 2023 r.

•  Uczniowie opracowują recepturę w oparciu o własną wiedzę oraz materiały o zdrowym odżywianiu dostępne w Internecie oraz bibliotece szkolnej.
  •  Kryteria oceny prac konkursowych.
  • Komisja w składzie: nauczyciel technologii żywności, nauczyciel biologii, nauczyciel bibliotekarz, koordynator projektu, wyłoni 3 zwycięzców.
  • Kryteria oceny:
    - dobrze dobrane produkty,
    - wartość odżywcza śniadania,
    - pomysłowość,
    - piękny wygląd,
    - łatwość przygotowania śniadania.
  •  W konkursie przewidziano również Nagrodę Publiczności.
  • -Dnia 12 kwietnia o godz. 8:00 zdjęcia prac konkursowych zostaną opublikowane na szkolnym Facebooku. Od tej godziny będzie można oddać swój głos na jedną pracę (zalajkować wybraną pracę).
  • - Głosowanie zakończy się 13 kwietnia 2023 r. o godz. 15:00.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 kwietnia 2023 r.